» یکی میگفت :
» من چه کاره ام ؟!
 تراوشات
درباره ما
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
پیوندهای وبگاه
آرشیو مطالب
موضوعات مطالب
ابر برچسب‌ها
دین چفیه ای و چفیه دینی
+ نویسنده (محمد)تقی ابراهیمی در 07:56 ب.ظ | نظرات()

بسم الله الرحمن الرحیم

دین چفیه ای و چفیه دینی ، این دو از یکدیگر جدا نیستند بلکه همواره کنار یکدیگرند

منظور از چفیه در این متن ، نمادی است که حاکی از برخی مفاهیم ارزشی می باشد ، نمادی از انقلاب و جهاد فی سبیل الله است ، نمادی از ایثار و خودگذشتگی ، نمادی از تواضع و خشوع در برابر ذات باری تعالی و خلق الله ، نماد سادگی و بی ریایی ، نماد تعاون و یاری دیگران و مفاهیم دیگر که در مفهوم خوابیده است .

چفیه تا قبل از 8 سال دفاع مقدس چنین مفاهیمی را با خود نداشت ، از باب شرف المکان بالمکین بود که چفیه این مفاهیم را برای خود برگزید . افرادی بودند آسمانی که این لباس را برای خود برگزیدند ، خودشان عند ربهم یرزقون شدند ولی لباسشان را برای ما گذاشتند لعل راهروی پیدا شود و راه آنان را پی بگیرد .

بله ، دین اگر چفیه ای شد ، فعال می شود ، وارد عرصه اجتماع می شود ، از سکولار بودن خارج می شود . می تواند به تبلیغ خود بپردازد ، ولی اگر دین را از چفیه ای بودن بر حذر داشتید می شود دین سکولار که وارد عرصه اجتماع نمی شود .

و اما چفیه با همه آن مفاهیم زمانی اثر دارد که در قالب دین باشد ، مطلبی را حضرت آیت الله مجتبی تهرانی می فرمودند : ادبی ارزش دارد که اضافه به الله باشد و از جانب ذات باری آمده باشد همانطور که حضرات معصومین علیهم السلام فرمودند : تخلقوا بآداب الله ، یعنی خود را به آداب الله متخلق کنید ، نه به مطلق ادب ، چرا که ادبی ارزش دارد که رنگ خدایی داشته باشد . فلذا افراد مودب بی دین ، این ادبشان هیچ جا